259
1102569

MATTA, semiantik Baotou, Kina, ca 165 x 104 cm.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Vinröd botten med polykrom medaljong och hörnornament. Orangefärgad huvudbård med stiliserat blommönster.

Något slitage och smutsig, smärre fläckar och lagningar. En kortsida senare.