257
1100646

VÄVD TAPET, gobelängteknik, "Verdure", ca 304 x 224,5 cm, Flandern 1600-tal, signerad "W" en lilja "B"

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 630 - 5 450 EUR
3 870 - 5 800 USD
Klubbat pris

Polykromt landskap med träd med fågel, blommor, vattendrag med andpar. I fonden slott. Bård med rosor, tulpaner och andra blommor, i hörnen rosetter. Ull och silke. Ställvis fodrad.

Något slitage och smutsig, fläckar, smärre skador, lagningar, ivävda partier.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

498. Brosch platina med en pärla och runda briljant- och åttkantslipade diamanter, design Henrik Bolin, W.A. Bolin.
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK