233
1107621

AKLEJAPOKAL med lock, icke identifierad mästare, silver, Moskva 1740-tal.

Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 080 - 3 520 EUR
3 270 - 3 730 USD
Klubbat pris
65 000 SEK

Förgylld. Dekor av stora drivna bucklor samt graverade bladslingor, gjutet oförgyllt skaft i form av trädstam med mansfigur, upptill och nedtill med klippt dekor av rullade blad. Krönt av ryska dubbelörnen. Stämplar även på locket. Höjd 42 cm, vikt 560 gram.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

583. Torsten Renqvist, "Hoppande flicka".
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
Budhistorik
15 000

ditt bud
Aktuellt bud:
15 000 SEK