Ring med en fasettslipad colombiansk smaragd samt gammalslipade diamanter i tillpassat etui från Cartier
mått smaragd ca 10.80 X 9.50 X 4.25, platina, storlek 20.50/65, total vikt 5 g. Numrerad 276. Smaragden är från Colombia enligt medföljande Gübelincertifkat nummer 1810024.
Smaragden är repig och med en nagg
×
Logga in
Kunde inte logga in