574
1094516

Bok med 62 litografier av bland andra: Pierre Alechinsky, Karel Appel, "One Cent Life"

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 800 - 4 740 EUR
4 340 - 5 430 USD
Klubbat pris
Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Ansvarig specialist modern konst
+46 (0)702 53 14 89

Bok med 62 litografier av bland andra: Pierre Alechinsky, Karel Appel, Enrico Baj, Alan Davie, Jim Dine, Sam Francis, Robert Indiana, Asger Jorn, Roy Lichtenstein, Joan Mitchell, Claes Oldenburg, Mel Ramos, Robert Rauschenberg, Jean-Paul Riopelle, James Rosenquist, Antonio Saura, Bram Van Velde, Andy Warhol, Tom Wesselmann. Detta ex nr 681/2000. Text av Walasse Ting, utgiven av E.W. Kornfeld, Bern, 1964. Slip-case 45 x 33 cm.

Överlag god kondition. Mindre slitage på kassett och skyddsomslag.

Francis: Lembark 78.
Lichtenstein: Corlett 33-34.
Warhol: Feldman II. 5.