340
1085238

Keith Haring

(USA, 1958-1990)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 100 - 8 870 EUR
7 410 - 9 260 USD
Klubbat pris
280 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Keith Haring
(USA, 1958-1990)

"Pop Shop Quad II"

Signerad K Haring och daterad 88 och numrerad TP 3/4 i blyerts. Färgserigrafi, bildyta 56,5 x 71 cm. Bladstorlek 61 x 75,5 cm.

Littmann sid 95.

Konstnär