837
1043607

PLAKETT, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
388 - 581 EUR
443 - 665 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Dekor i underglasyrblått, med motiv av mytologiska djur bland ruyiformade moln. Mått 41,5x28,5 cm.

Slitage, mistor, repor.