"Item 5; subject of art"
Signerad Jacob Dahlgren och daterad 2012. Blyertspennor. Höjd 17,5, bredd 17,5, djup 17,5 cm.
Andréhn-Schiptjenko, Stockholm.
Dahlgren är aktuell med utställningen "No Stars, But Stripes" som till en början är en digital utställning i samarbete med Collectors Agenda på konstnärens Instagramkonto fram till den 15 april. Den kompletteras med en fysisk utställning på Collectors Agenda i Wien 15 maj – 14 juli 2018.