"SF 86-791"
Stämpelsignerad Sam Francis och stämplad "The Sam Francis Estate" och daterad L.A. 86 a tergo. Akryl på papper 13 x 19 cm.
The Sam Francis Estate, CA. Drouot Montaigne, Paris, Tableaux Modernes, Art Contemporain, 28 oktober 2000. Galerie Pascal Retelet, Saint-Paul-de-Vence. Privatsamling, Sverige.
Konstverket har identifieringsnummer SF86-791 från The Estate of Sam Francis.