Granatäppleformade med dekor i underglasyrblått, guld och rött. Dekor av flodlandskap samt granatäpplen. Längd terriner 14,5 cm, diameter fat 21 cm.
Förgyllningen med slitage.
From the Estate of a Swedish Noble Family.