66
972699

APPLIQUER, för tre ljus, ett par, fransk empire, 1800-talets början.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

Förgylld brons. Dekor av ringbitande lejonmaskaron. Tre svängda ljusarmar, väggfäste med dekor av plymer. Bredd 27, höjd 33 cm.

Slitage. Något lösa i fästena.