"Place de la Concorde"
Signerad Anna Palm. Paris, Place de la Concorde. Akvarell och täckvitt 42,5 x 57,5 cm.
Bukowski Auktioner, Stockholm, auktion 510, "Internationella höstauktionen", 25-27 nov 1998, kat nr 186; privat samling (förvärvad på ovanstående auktion).