166
965270

Fabergé, fiskfat, silver, Moskva 1908-1917.

Utropspris
50 000 SEK
4 390 EUR
4 660 USD
Klubbat pris

Ovalt, runt kanten bård med dekor av rosetter och band. Spegelmonogram. Längd 69 cm, vikt 2.200 gram.

Slitage, buckla.

Proveniens

Gustaf (Gösta) Nobel (1886-1955)
Sålt på Bukowskis A 540, våren 2006, kat nr 847

Två andra fat från samma servis sålda Bukowskis A 601, våren 2017, kat nr 232 & 233

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

670. Henri Sert, "Fjättrad igelkott".
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
Aktuellt bud:
28 000 SEK