147
961946

Dosa, icke identifierad mästerstämpel, Sverige 1763. Rokoko.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 320 EUR
1 120 - 1 400 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Delvis förgylld, rund med svängda knäckar, på locket kartusch samt genresecen. Diameter 6,5 cm, vikt 87 gram.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

437. Georg Jensen, konfektskål, 830/1000 silver, Köpenhamn 1919 (otydliga stämplar), design nr 246.
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
Budhistorik
Aktuellt bud:
4 500 SEK