Modern Art + Design 604

Ändringar

Nr.FöremålÄndringar
55Hans Hedberg, skulptur, äpple, Biot, Frankrike.Höjden skall vara 20,5 cm, height 20,5 cm.
60Ulla & Gustav Kraitz, skulptur, kvinnotorso, Fogdarp, Förslöv.Omfattas av följerätt (d).
198Märta Måås-Fjetterström, GALLERIMATTA, "Bruna heden", rölakan, ca 525,5 x 102,5 cm, signerad AB MMF.Smärre skador och hål.
221Eric Grate, "Dansande fetisch".Daterad L.III, ej numrerad.
243Gösta Adrian-Nilsson, "Kavallerist".Duk uppfäst på papp-pannå.
272Carl Kylberg, "Aftonens ljus och mörker".Ramen är inte utförd av Ruth Kylberg.
273Isaac Grünewald, "Gosse (Iván) med flagga".Står felaktigt angiven som katalognr 276 på highlight-sidan i den tryckta katalogen.

Utdragna föremål

Nr.
322
360
384

Föremål med exportförbud

Det finns inga föremål med exportförbud.

Föremål med införselmoms

Det finns inga föremål med införselmoms.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?