"On All Fours"
Signerad Amy Bennett och numrerad 1/1. Utförd 2009. Monotypi på papper 17 x 12 cm. Unik.
Galleri Magnus Karlsson, Stockholm.
Galleri Magnus Karlsson, Stockholm, "Out In the Open", 26 augusti - 26 september 2009.
Amy Benett är aktuell i utställningen "Ethics of Depiction: Still life, Landscape, Human", Oakland University Art Gallery, Rochester, USA, 9 september - 19 november 2017.