"Peinture abstraite (medium) numéro soixante-sept"
Signerad Jacob Dahlgren och daterad 2002 a tergo. Akryl på MDF 47 x 37 cm.
Galleri Charlotte Lund, Stockholm.
Jacob Dahlgren är aktuell i utställningarna:
"With Seven-league Boots. Stop – Finland. Works from the Kiasma Collections", Art Museum Riga Bourse, Latvia, 24 november 2017 – 7 januari 2018.
"Quality Through Quantity", Museum Ritter, Sammlung Marli Hoppe-Ritter, Waldenbuch, Tyskland, 15 oktober 2017 – 8 april 2018.
"KÖRPER-REFLEXIONEN Positionen Aktueller Kunst im Dialog", Hospitalhof Stuttgart, Tyskland, 28 september – 15 november 2017.