"Reflektion, självporträtt, 1989"
Signerad Svenungsson och daterad januari 1989 a tergo. Gelatinsilverfotografi 111 x 78 cm inklusive originalram utförd av konstnären.
Galleri Engström, Stockholm.
Moderna museet, Stockholm, "Rum mellan rum", 12 september - 1 november 1992.
Nordiskt konstcentrum, Helsingfors, 1992.