Important Spring Sale 601

345 föremål
636. SERVISDELAR, 13 stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
539. KARMSTOLAR, ett par, hardwood. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
731. MASK, förgylld och bemålad kopparlegering. Nepal, troligen 16/1700-tal.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
703. PUNCHKANNA med LOCK, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
609. TRUMPETVAS, porslin. Qingdynastin, troligen 1800-tal.
Klubbat pris
115 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
540. STOLAR, ett par, troligen Huanghuali. 16/1700-tal.
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
521. RULLMÅLNING, attribuerad till Gu Kunbo (1905-1970).
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
595. VAS med LOCK, bergkristall. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
489. SKÅL, keramik. Song/Yuandynastin.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
715. PRAKTVAS, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
552. RÖKELSEKAR, förgylld koppar legering. 16/1700-tal.
Klubbat pris
120 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
674. PLAKETTER, ett par, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
640. SERVIS, 47 delar, kompaniporslin.  Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
478. TEMPELKLOCKA, brons, Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
534. MÅLNING, av Guo Zhengying (1955-), utan titel, med sigill.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 50 000 SEK
533. MÅLNING, av Deng Baiyuejin (1958-), "Lycka" (jian xi), signerad.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
495. SKULPTUR, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
501. GUDOM, förgylld brons. Troligen Nepal, 1400-tal.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
648. ASK med LOCK, ett par, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
734. TEMPEL LAMPA, kopparlegering. Nepal, omkring 1900.
Klubbat pris
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
650. ASK med LOCK, porslin. Qingdynastin med sigillmärke.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
492. Buddha, förgylld brons. Troligen Tang dynastin (618-907).
Klubbat pris
75 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
444. PRAKTSKÅL, porslin, Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
720. VAS, porslin. Qingdynastin, med Qianlongs märke.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
551. ASK med LOCK, lack. Qing dynastin med Qianlongs märke.
Klubbat pris
65 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
682. STEMCUP, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
80 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
440. STEMCUP, porslin, Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
75 000 SEK
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
527. MÅLNING, av Tong Zhengang (1959-), signerad.
Klubbat pris
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
569. OLJEMÅLNING, Kina, Faktorierna i Kanton omkring 1850.
Klubbat pris
130 000 SEK
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
494. BODHISATTVA, förgylld brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
493. BODHISATTVA, patinerad kopparlegering. Mingdynastin, 1400-tal.
Klubbat pris
165 000 SEK
Utropspris
200 000 - 300 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

503. Vivianna Torun Bülow-Hübe, collier, silver och turkos, egen verkstad 1950/60-tal.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
Aktuellt bud:
20 000 SEK