83
915965

KANDELABRAR, för tre ljus, ett par, empire, Frankrike, 1800-talets början.

Utropspris
50 000 - 55 000 SEK
4 410 - 4 850 EUR
4 600 - 5 060 USD
Klubbat pris
46 000 SEK

Förgylld och patinerad brons. Stående vinlövsbekransad putto uppbärande ljusarm. Höjd 45 cm.