911767

STOLAR, ett par, sengustavianska, omkring år 1800.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
364 - 546 USD
Klubbat pris
8 500 SEK

Vitmålade och bronserade. Ryggen med lotusspjälor. Lös stoppad sits. Pastellagedekor.

Olika höga pga nedtagna fotavslutningar. Slitage.

Proveniens

Säbylund, Närke.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

468. Bengt Liljedahl, ljusstakar, sterling silver, Stockholm 1970.
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
Budhistorik
12 000

ditt bud
Aktuellt bud:
12 000 SEK