612
890310

SERVIS, 38 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 330 - 1 770 EUR
1 370 - 1 820 USD
Klubbat pris
36 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Bestående av 28 tallrikar, sex djupa tallrikar, diameter 23,3 cm, diameter 23,3 cm, fyra stekfat, längd 28-43 cm. Dekor i imariverte av flodlandskap med pagoder.

Sprickor, nagg, lagningar.

Tilläggslista

28 dinner plates, diameter 23,3 cm. 19 in good condition , some fritting to rim. 7 with cracks, 2 repaired with staples.
6 soup dishes. Good condition, minor fritting.
4 serving dishes, 1 length 28 cm, good condition. 1 33 cm, good condition, 1 lenght 38,5, one lenght 43 cm.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

499. Vivianna Torun Bülow-Hübe, collier, silver med droppar av glas, egen verkstad sannolikt 1950-tal.
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
Aktuellt bud:
75 000 SEK