596
907029

BUDDOR, två stycken, bergkristall. Kina, omkring 1900.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
883 - 1 330 EUR
911 - 1 370 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

I form av sittande buddha. Höjd 15 cm resp 16,5 cm.

Naturliga inneslutningar till stenen. Kantnaggar. Kantskador. Repor. Spricka.

Proveniens

From the Collection of the Nobel Family.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

469. Bengt Liljedahl, ljusstakar, silver, ett par, Stockholm 1975.
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
Budhistorik
Budgivningen avslutad
Fair warning
14 000

ditt bud
Aktuellt bud:
14 000 SEK