FABERGÉ, verkmästare Mikhail Perkhin, skål, silver, S:t Petersburg före 1899.
Förgylld, godronnerad, med i botten emaljerad minnesmedalj från 1893. Med verkmästarens initialer och silverstandard 88. Diameter 8,2 cm, vikt 100 gram.
Proveniens
Gustaf (Gösta) Nobel (1886-1955) Därefter i arv
×
Logga in
Kunde inte logga in