18K guld, ombyggt till ankargång, nyckeldragare, boett tillverkad av Nils Carlén, tillverkad ca 1797.
Serienr 23, Boett stämplad N.C. P2
Urverk (4/10) Ombyggd från spindel till ankargång.
Urtavla och visare (6/10)
Boett (7/10), bucklor
Certifikat (Nej)
Box (Nej)
Totalintryck (6/10)