Kan inte nå servern

Decemberauktionen + Asiatiska 597

 
710 föremål
363. SPEGEL, brons. Mingdynastin (1368-1644).
363. SPEGEL, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349. ASK m LOCK, lackarbete. Qingdynastin (1644-1912).
349. ASK m LOCK, lackarbete. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
485. FAT, porslin. Qingdynastin med Jiaqings sigillmärke (1644-1912).
485. FAT, porslin. Qingdynastin med Jiaqings sigillmärke (1644-1912).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
300. BÄGARE, silver. Shanghai, tidigt 1900-tal.
300. BÄGARE, silver. Shanghai, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
301. SILVERMYNT, två stycken. Republik, tidigt 1900-tal.
301. SILVERMYNT, två stycken. Republik, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
412. SKÅL och KOPP, agat samt nefrit. Sen Qingdynasti (1644-1912).
412. SKÅL och KOPP, agat samt nefrit. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
446. STEMCUP, porslin. Mingdynastin (1368-1644), Longquan.
446. STEMCUP, porslin. Mingdynastin (1368-1644), Longquan.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
516. FAT, porslin. Mingdynastin, 1500-tal.
516. FAT, porslin. Mingdynastin, 1500-tal.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
386. SVÄRDSFÄSTEN, två stycken, brons. Japan, Edo (1603-1868).
386. SVÄRDSFÄSTEN, två stycken, brons. Japan, Edo (1603-1868).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
551. ASK med LOCK, porslin. Qingdynastin, 1800-talets början.
551. ASK med LOCK, porslin. Qingdynastin, 1800-talets början.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
376. RÖKELSEKAR med LOCK, brons. Sen Mingdynasti, 1600-tal.
376. RÖKELSEKAR med LOCK, brons. Sen Mingdynasti, 1600-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
455. POTTA med LOCK, porslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
455. POTTA med LOCK, porslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
465. ASSIETTER, sex stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
465. ASSIETTER, sex stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
361. TYGRULLE, siden. Sen Qingdynasti (1644-1912).
361. TYGRULLE, siden. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
541. SKÅLAR, ett par, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
541. SKÅLAR, ett par, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
413. FIGURIN, agat. Sen Qingdynasti (1644-1912).
413. FIGURIN, agat. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
409. SKÅL, pekingglas. Kina, Qingdynastin (1644-1912).
409. SKÅL, pekingglas. Kina, Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
415. BÄLTESSPÄNNE, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
415. BÄLTESSPÄNNE, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
492. MEIPING VAS, keramik. Qingdynastin (1644-1912).
492. MEIPING VAS, keramik. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
359. SOLFJÄDRAR, två stycken. Qingdynastin, 1800-tal.
359. SOLFJÄDRAR, två stycken. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
526. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
526. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
312. BRICKA, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.
312. BRICKA, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
375. VÄKTARE, brons. Mingdynastin, (1368-1644).
375. VÄKTARE, brons. Mingdynastin, (1368-1644).
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
410. SKÅL, blått pekingglas. Qingdynastin (1644-1912).
410. SKÅL, blått pekingglas. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
452. SKÅL, biskviporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
452. SKÅL, biskviporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
457. TEDOSA, porslin, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
457. TEDOSA, porslin, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
304. SKULPTURGRUPP, trä. Qingdynastin (1644-1912).
304. SKULPTURGRUPP, trä. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
448. SKULPTUR, keramik. Ming dynastin (1368-1644).
448. SKULPTUR, keramik. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
7 800 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
474. DOSA, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
474. DOSA, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
408. MANDARINHALSBAND, sen Qingdynasti (1644-1912).
408. MANDARINHALSBAND, sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
504. SKÅLAR, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
504. SKÅLAR, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
289. SKULPTUR, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
289. SKULPTUR, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
414. PLAKETT, nefrit monterat som VRISTSTÖD. Qingdynastin (1644-1912).
414. PLAKETT, nefrit monterat som VRISTSTÖD. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
417. FIGURIN, nefrit, Qingdynastin (1644-1912).
417. FIGURIN, nefrit, Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
416. SKULPTUR, nefrit, Qingdynastin (1644-1912).
416. SKULPTUR, nefrit, Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
402. RÖKELSEKAR, brons. Sen Ming-tidig Qingdynasti, 16/1700-tal.
402. RÖKELSEKAR, brons. Sen Ming-tidig Qingdynasti, 16/1700-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
393. BUDDHA, brons. Thailand, sent 1800-tal. Rattanakosin.
393. BUDDHA, brons. Thailand, sent 1800-tal. Rattanakosin.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
449. TAKRYTTARE, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
449. TAKRYTTARE, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
444. SKÅL, keramik. Norra Songdynastin (960-1126).
444. SKÅL, keramik. Norra Songdynastin (960-1126).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
522. SKÅL, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
522. SKÅL, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
310. FAT, ett par, keramik.  Song dynastin (960-1279).
310. FAT, ett par, keramik. Song dynastin (960-1279).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
554. SCROLLPOT/FISKBASSÄNG, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
554. SCROLLPOT/FISKBASSÄNG, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
458. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
458. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
459. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
459. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
539. URNA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
539. URNA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
388. ASK, bambu, Japan, Meiji (1868-1912).
388. ASK, bambu, Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
133. Ett svenskt fajansfat tillverkat av Rörstrand, märkt 10/1 (17)60.
133. Ett svenskt fajansfat tillverkat av Rörstrand, märkt 10/1 (17)60.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
342. SKÅL, porslin. Guangxus märke, tidigt 1900-tal.
342. SKÅL, porslin. Guangxus märke, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
537. FAT, porslin. Qingdynastin, 1700-talets första hälft.
537. FAT, porslin. Qingdynastin, 1700-talets första hälft.
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
331. SKÅLAR, 2 st., porslin. Ding-typ, Songdynastin (960-1279).
331. SKÅLAR, 2 st., porslin. Ding-typ, Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
332. SKÅL, porslin, Qingbai-typ, Yuandynastin (1260-1368).
332. SKÅL, porslin, Qingbai-typ, Yuandynastin (1260-1368).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
354. PIEDESTALER, ett par, hardwood. 1900-talets första hälft.
354. PIEDESTALER, ett par, hardwood. 1900-talets första hälft.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
336. FAT, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
336. FAT, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
327. SKÅL, keramik, temmoku, Songdynastin (960-1279).
327. SKÅL, keramik, temmoku, Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
556. TULPANVAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
556. TULPANVAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
323. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
323. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
319. VAS, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
319. VAS, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
549. FAT, porslin. Qingdynastin, med Guangxus märke och period (1875-1908).
549. FAT, porslin. Qingdynastin, med Guangxus märke och period (1875-1908).
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
503. VAS, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
503. VAS, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
482. FAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
482. FAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
136. En rysk porslins tazza, omärkt.
136. En rysk porslins tazza, omärkt.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523. TEKANNA MED LOCK, porslin, Mingdynastin (1368-1644).
523. TEKANNA MED LOCK, porslin, Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
380. ALTARUPPSATS, brons. Tibet, 16/1700-tal.
380. ALTARUPPSATS, brons. Tibet, 16/1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
474B. LOCKURNA, porslin. Qing dynastin, omkring 1800.
474B. LOCKURNA, porslin. Qing dynastin, omkring 1800.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
495. PENSELBURK, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.
495. PENSELBURK, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
480. TALLRIK, vapenporslin, Qingdynastin, cirka 1745.
480. TALLRIK, vapenporslin, Qingdynastin, cirka 1745.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
298. TESERVIS, tre delar, silver. Shanghai, tidigt 1900-tal.
298. TESERVIS, tre delar, silver. Shanghai, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
473. SNUSDOSA, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
473. SNUSDOSA, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
291. KEDJA/OBJEKT, bergkristall. Qingdynastin (1644-1912).
291. KEDJA/OBJEKT, bergkristall. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
418. SKULPTUR, soapstone. Sen Qingdynasti (1644-1912).
418. SKULPTUR, soapstone. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
366. RÖKELSEKAR, brons. Mingdynastin (1368-1644).
366. RÖKELSEKAR, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

154. Björn Trägårdh, golvlampa, modell "1715", Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1932.
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
Budhistorik
120 000
 
SEK
ditt bud
115 000
 
SEK
ditt bud
110 000
 
SEK
ditt bud
105 000
 
SEK
ditt bud
100 000
 
SEK
ditt bud
95 000
 
SEK
ditt bud
90 000
 
SEK
ditt bud
85 000
 
SEK
ditt bud
80 000
 
SEK
ditt bud
75 000
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
120 000 SEK