Albumet vackert inbundet med förgylld, försilvrad dekor och inläggningar av trä, ben och pärlemor, föreställande en samuraj samt drake mot svart grund. Inuti, delvis kolorerade bilder av kända vyer från Nikko templet, den stora buddan av Kamakura och stadsvyer från Yokohama, Tokyo, Kamakura, Kobe, Kioto Nagasaki, Yokohama och många fler platser. Mått album 37x27x7,5 cm.
Slitage.