DAVID RYCKAERT D.Y, ett par, tillskrivna, olja på pannå, ej signerade
Man med hund och kvinna med katt. Vardera 46 x 34 cm.
Retuscher. Sprickor. Krackelyr. Delvis borttvättad fernissa. Ytsmuts. Pannåer med lagningar
Kyrkoherde Nathan Sandberg, Uppsala.
Kyrkoherde Fredrik Sandberg, Stockholm.