Benvit botten med polykroma djur, fåglar och blommande träd. Bred melerad kamelhårsfärgad huvudbård med stor blom- och arabeskranka.
Obetydligt slitage, något smutsig, smärre fläckar. Sidorna med smärre trampveck och obetydliga skador.