Bert Stern
(USA, 1929-2013)
"Marilyn Monroe Cover Girl", 1962
Signerad Bert Stern och numrerad 20/50. Även copyrightstämplad och signerad och daterad 2005 a tergo. Certifikat medföljer. Digital print, bildyta 25,3 x 25 cm.
Proveniens
Hudson Gallery, Sylvania Ohio.