silver, spindelgång, nyckeldragare, boett tillverkad av Mathias Meyer (17xx-1777), tillverkad ca 1772.
Boett stämplad MM
Urverk (7/10)
Urtavla och visare (6/10)
Boett (7/10), bucklor
Certifikat (Nej)
Box (Nej)
Totalintryck (7/10)