ABRAHAM JANSZ BEGEYN, tillskriven. Olja på duk, ej signerad.
Staffarsfigurer vid slottstrappa med fontän i bakgrunden, påfågel och betande get. Uppfodrad duk 100 x 67,5 cm.
Ytsmuts, fernissa, krackelyr, smärre skrapmärken och strödda retuscher.