SEBASTIEN VRANCX, hans krets, ett par, olja på pannå, signerade med initialer VS(?).
Jaktmotiv. 25,5 x 14 cm vardera.
Reinforced panel. Crazing. Yellowed varnish. Cracks.
Bukowskis Auktioner AB, auktion nr 281, 24-24 september 1931, kat nr 45, avbildade pl. 7. (Här tillskrivna Alexander Keirinx).