558
778701

TABURETT, Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
8 500 SEK

Förgylld och bronserad. Snidade blommor. Med Stockholm stolmakaerämbetes sigill.

Smärre skador.