545
743954

STOLAR, 11 stycken snarlika, Svensk rokoko, 1700-talets andra hälft.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 520 - 5 270 EUR
3 730 - 5 600 USD
Klubbat pris
60 000 SEK

Blåmålade. Lös stoppad sits. En märkt med Adolf Fredriks ägarmärkning AF under krona, samt HGK (Kungl. Husgerådskammaren och ATB (Alexander Thunberg (mästare i Stockholm 1757- 1791). En senare kopia medföljer.

Tidgare avlutade, ställvis lagningar.

Proveniens

Adolf Fredrik (1710-1771).

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

631. Lars-Erik Falk, "Öz".
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
Budhistorik
Budgivningen avslutad
Fair warning
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
Aktuellt bud:
24 000 SEK