477
798360

BYRÅ. Frankrike, 1700-talets mitt. Louis XV i Jacques Bircklés art (mästare i Paris 1764).

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 300 - 7 070 EUR
5 460 - 7 290 USD
Klubbat pris

Fanerad med jakaranda, valnöt mfl träslag. Skivan av gråspräcklig marmor. Inläggningar av musiktrofé och urnor. Två lådor. Längd 112, bredd 53, höjd 86 cm.

Draghandtag saknas, senare lås, fanerlagningar, delvis senare beslag.