431
769759

MATTA. Semiantik Djoshagan. 359 x 268 cm (samt 2,5 cm slätväv på vardera sida.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 330 - 1 770 EUR
1 370 - 1 820 USD
Klubbat pris

Mörkblå botten med små polykroma blombuketter, medaljong och hörnornament. Röd huvudbård med stor palmett- och blomranka.

Något slitage och smutsig, fläckar, smärre malskador. Sidorna med trampveck varav långsidorna med skador.