288
788196

SKEDAR, fem stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Med märke Daoguangs märke i rött på frånsidan. Dekor i famille rosepaletten av figurscen med lärda män. Längd 17,5 cm.

Obet slitage.

Proveniens