1002
773082

HÅRSPÄNNE med fasettslipade ametister.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
911 - 1 090 USD
Klubbat pris

Ametister, totalt ca 37 ct. 18K guld samt gul metall, ej stämplad. Längd 8 cm, bredd 33 mm. Totalvikt ca 36,6 g.

Omgjord. Nålen tilläggas senare. Mindre lagningar till infattningen. Bruksslitage, mindre repor.