"Obama in Rain", 2012
Signerad Brooks Kraft och numrerad 12/15. C-print, bildyta 64 x 90 cm.
Tres Hombres Art, Halmstad.
Bilden är tagen för Time Magazine och föreställer president Barack Obamas tal i regnet under ett kampanjmöte i Glen Allen, Virginia den 14 juli 2012.
Bilden utsågs till "Political Photograph of the Year" 2013.