"Marilyn Classic Roses" (From the Last Sitting), 1962
Signerad Bert Stern. Även signerad Bert Stern och daterad 2012 a tergo. Archival pigment print, bildyta 46,5 x 31,5 cm. Certifikat signerat av fotografen medföljer.
Inköpt direkt från Bert Sterns assistent, New York.
Musée Maillol och Bert Stern, "Marilyn Monroe The Last Sitting", 2007, jämför bild sid 48.