531
754322

Carl Dangel

(Sverige)
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 340 - 1 610 EUR
1 420 - 1 710 USD
Klubbat pris
Carl Dangel
(Sverige)

MATTA. Rölakan. 305,5 x 196,5 cm. Signerad CD

(Carl Dangel). Sverige omkring 1900-talets mitt. Grågulmelerad botten med polykroma geometriska figurer. Bård med mönster som ovan.

Obetydligt slitage, något smutsig, fläckar. Något skadade kortsidor och fransar, de flesta fransar saknas.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?