MATTA. "Vågspel". Flossa. 253 x 183,5 cm. Signerad JJ
(Judith Johansson). Sverige omkring 1970. Baksidan med påsydda etiketter. Köpt på Nordiska Kompaniet i Stockholm, pris då 4.300kr.
Något smutsig, smärre fläckar. Sidorna med smärre trampveck, kortsidorna med smärre skador, ställvis skadade fransar, många saknas.