Metall, ryggen lyrformad, sits i form av palett med pensel, ben i form av skiftnyckel och svärd, signerad och daterad 1990. Höjd 96,5 cm.
Modellen först visad år 1986.
Mark Brazier Jones, född 1956, finns representerad i följande samlingar:
Victoria & Albert Museum, London
Musee des Arts decoratifs, Paris
The Museum of Fine Arts, Boston
The Brooklyn Museum, New York
The Museum of Art and Design, New York