"Salongsliv" / "Bjudning med sångunderhållning"
Signerad A. Fridell. Troligen utförd 1923. Akvarellerad pennteckning 15,5 x 20,5 cm.
Karl Haskel, "Axel Fridell". Bilder 2", 1989, avbildad sid 240.
Reproducerad ur "Kaspers Jul" 1935.