852
724402

Per Ekström

(Sverige, 1844-1935)
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 680 - 3 130 EUR
2 840 - 3 320 USD
Klubbat pris
30 000 SEK
Per Ekström
(Sverige, 1844-1935)

Franskt landskap i aftonrodnad

Signerad Ekström och daterad Paris 1881. Duk uppklistrad på pannå 27 x 40,5 cm.

Proveniens

Bukowski Auktioner, Stockholm, auktion 486, "Kvällsauktion. Per Ekströmmuséets samlingar", 25 november 1992, kat nr 12.

För utförligare information v.g. se under kat nr 851.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?