819
678152

MATTA semiantik Keshan 205,5 x 132,5 cm.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
707 - 883 EUR
729 - 911 USD
Klubbat pris

Mörkblå botten med polykrom medaljong, hörnornament, blom- och palmettslingor. Bred röd huvudbård med palmett- och blomranka.

Obetydligt slitage, smutsig, smärre fläckar. Långsidorna med trampveck och smärre skador, skadade kortsidor.