568
727243

RING med olikaslipade diamanter.

Utropspris
28 000 - 30 000 SEK
2 470 - 2 650 EUR
2 550 - 2 730 USD
Klubbat pris

Centrala gammalslipad diamanten, ca 1,33 ct, kvalitet I-J/VS med 10 stycken briljantslipade diamanter på varje sida. Gaudy, Stockholm, 2005, 18K vitguld. Storlek 16/50. Totalvikt ca 14 g.

Bruksslitage, mindre repor. Två förminskande kulor på insidan av skenen.