Stenarna är ca 1.73 ct, ca 1.10 ct samt ca 1.07 ct. Storlek 16.5/52. Platina.
Nagg på en diamant.
Nagg på en diamant.
Har tillhört operasångerskan Clairie Dux, verksam vid operan i Berlin 1920-talet, hon gästspelade på Stockholmsoperan, la Scala i Milano samt Metropolitan i New York.
Bukowsis våren 2000, katalognummer 1104.