429
714873

SALTKAR, ett par av Rolof, Quedlinburg 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
894 - 1 070 EUR
948 - 1 140 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Förgyllda, ovala, på hög fot med svängda käckar och drivna blommor. Undertill punsad datering 1772 samt initialer. Längd 9,5 cm, vikt 144,5 gram.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?